7.2 C
Warszawa
czwartek, 29 lutego, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

Todd Howard wyjaśnia dlaczego Starfield pojawi się przed Elder Scrolls 6

Pierwszy raz od wielu lat kolejnym projektem Bethesdy nie jest sequel, rozszerzenie lub spin-off. Nie wiemy nawet, czy Starfield będzie standardowym typem RPG w otwartym świecie, z którego słynie studio. Dlaczego więc twórcy zdecydowali się skupić na Starfield, podczas gdy gracze już tak długo czekają na Elder Scrolls 6? Dyrektor studio, Todd Howard, odpowiedział na to pytane w ostatnim wywiadzie.

„Robliśmy tyle rzeczy, skakaliśmy pomiędzy Elder Scrolls, Falloutem, Elder Scrolls, Falloutem…” powiedział Howard w wywiadzie dla IGN. „Masz w głowie wizję Starfield, zastanawiasz się więc >>kiedy?<< Może to być nigdy, możesz powiedzieć nigdy. Ale słuchajcie, jesteśmy kreatywnymi ludźmi, i to tak jakbyśmy musieli stworzyć tę grę, a teraz nadszedł na to czas. Więc Elder Scrolls  będzie musiało trochę poczekać (a przez to i silnik Elder Scrolls 6 doczeka się kilku usprawnień). Ponadto Elder Scrolls Online radzi sobie tak znakomicie, jest tak żywe, że teraz jest czas na Starfield – zarówno dla nas, jak i graczy.”

Nigdy nie było idealnego momentu do przerwania łańcucha Elder Scrolls/Fallout, jednak z Elder Scrolls Online wypełniającym częściowo lukę, była to najlepsza okazja, jaką widziała Bethesda. Howard dodał, że gdyby istniała magiczna różdżka, która przyspieszyłaby prace nad projektami i nie studio nie musiałoby wybierać pomiędzy nimi, to „oczywiście użyłoby jej, jednak w obecnej sytuacji nie poświęci ono Starfield.”

Dotyczy to także rosnącej listy lokacji pracujących pod szyldem Bethesda Game Studios. Rośnie poziom gier, rośnie też liczba ludzi i zasobów potrzebnych do ich tworzenia. Będzie to także dotyczyło potężnego projektu, jakim będzie następny Elder Scrolls.

„Projekty, o których mówimy, będą wymagały sporych zasobów ludzkich, każde studio BGS będzie prawdopodobnie zaangażowane w [Elder Scrolls 6]. Nawet Starfield obecnie korzysta z zasobów nie tylko Austin, ale także Dallas czy Montrealu.”

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności