6.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

Starfield potwierdzony na PS5 i Xbox Series X

Istnienie Starfield jako kolejnego po Fallout 76 wielkiego projektu studia Bethesda zostało potwierdzone na E3 2018… i to w zasadzie tyle ile wiemy do tej pory. Jasne, studio ogłosiło, że RPG sci-fi trafi na platformy nowej generacji (zarówno PS5 jak i Xbox Series X będą miały swoje premiery pod koniec 2020 roku) oraz że będzie to miało miejsce przed wydaniem Elder Scrolls 6, ale poza tym Todd Howard i jego współpracownicy póki co utrzymują grobową ciszę.

Mimo wszystko postanowiliśmy zebrać wszystko, co wiemy do tej pory o Starfield, włączając w to najnowsze pogłoski o dacie premiery, platformy, na które trafi gra oraz wszystkie trailery. Informacji w sieci jest dużo mniej, niż wszyscy byśmy sobie tego życzyli, jednak przyglądając się temu, co opisaliśmy poniżej, ekscytacja grą zaczyna w nas narastać…

Data premiery Starfield zostanie ustanowiona najwcześniej na końcówkę 2020 roku

Bethesda potwierdziła, że Starfield będzie kolejną grą AAA wydaną przez studio oraz że projekt jest już w pełnej produkcji. Jednakże czas i zasoby firmy zostały podzielone także pomiędzy nadchodzące The Elder Scrolls 6 (które zostanie wydane po Starfield), The Elder Scrolls: Blades oraz wsparcie dla Fallout 76.

Ponadto, Todd Howard wspomniał, że Starfield nie zadebiutuje na platformach obecnej generacji, będziemy więc musieli poczekać przynajmniej do premier PS5 i Xbox Series X (które przewidziane są na końcówkę 2020 roku). W wywiadzie dla GameSpot Howard dodał także, że fani powinni „być bardzo, bardzo cierpliwi”.

Pierwszy trailer Starfield udziela wielu wskazówek dotyczących świata gry

Powyżej możecie obejrzeć pierwszy trailer Starfield, który ukazuje słońce wschodzące nad jałową planetą, podczas gdy oddalająca się kamera odkrywa przed nami stację kosmiczną wyposażoną w panele słoneczne (zaskakująco ułożone w kształt gwiazdy) krążącą po orbicie. Zanim jednak zdążymy wziąć oddech, oślepiający błysk światła pożera planetę i stację kosmiczną w ciągu zaledwie kilku sekund sugerując, że ten ułamek układu słonecznego nie jest zbyt stabilny w kontinuum czasoprzestrzennym.

Ale czekajcie! Jest coś jeszcze! Zatrzymajcie teaser w 0:16 sekundzie, a zauważycie część słowa w lewym dolnym rogu, które odkrywa logo wraz z literami „conste…”. Sugeruje to, że oglądamy trailer z poziomu widoku kamery na gwiazdozbiór (ang. constellation). Co to jednak oznacza dla historii opowiedzianej w Starfield można tylko zgadywać.

Starfield jest grą science fiction dla jednego gracza, a jej część jest już grywalna

Podczas gdy premiera gry wciąż jest jeszcze daleko przed nami, Howard potwierdził, że część gry jest już w na tyle rozwiniętym stadium, że można w nią grać. „Są już partie gry, w które można zagrać”, powiedział magazynowi GameSpot na E3 w 2018 roku. „Znamy już grę, nad którą pracujemy, a jednym z powodów, dla których postanowiliśmy ją ogłosić jest fakt, że wygląda ona niesamowicie. Wytyczyliśmy już jednak tor pracy i wiemy co się dzieje.”

I chociaż mogłoby to być oczywiste dla każdego, kto obejrzał trailer, Bethesda potwierdziła, że Starfield będzie grą sci-fi. Odmówiła jednak jakichkolwiek komentarzy dotyczących gatunku gry i nadal nie wiemy, czy Starfield podąży drogą Fallout 4 i The Elder Scrolls 5: Skyrim dostarczając nam fascynującej mechaniki RPG, czy też może skieruje się w zupełnie inną stronę. Howard ujawnił jedynie, że podejściem Bethesdy do Starfield było zadanie sobie pytania: „Jaki ton science fiction uważamy za wyjątkowy, a zarazem za ekscytujący? Co byśmy chcieli zrobić z takim typem gry?”

Silnik Starfield został zaprojektowany na next-geny, jednak wciąż możemy doczekać się gry na PS4 i Xbox One

Bethesda nie kryła się z potwierdzeniem, że Starfield będzie grą kolejnej generacji w każdym tego określenia znaczeniu, i że będzie działać na znacznie usprawnionej wersji słynnego silnika firmy Creation Engine. Jednak Howard w wywiadzie udzielonym GameSpot nie zaprzeczył, że gra może mieć swoją premierę także na konsolach obecnej generacji mówiąc „nie jest to wykluczone… ale jest tam wiele niewiadomych. Jestem po prostu szczery, nie mamy na to obecnie odpowiedzi.”

Wydanie gry na PS4 i Xbox One „nie jest obecnie priorytetem”, kontynuował Howard tłumacząc, że „gdy tworzy się grę, chce się zobaczyć jej najlepszą wersję na ekranie, a następnie się ją optymalizuje. Jeśli możemy się mniej ograniczać, to świetnie. Jeśli jednak nie, to robiliśmy to już wcześniej.” Między wierszami możemy więc wyczytać, że oczywiście gra tworzona jest głównie z myślą o PS5 i Xbox Series X, a następnie doczekamy się może portu na starszy sprzęt.

Bethesda pracuje nad Starfield już ponad dekadę

W wywiadzie dla NoClip Howard nazwał Starfield „największym, najbardziej epickim przeżyciem science fiction, jakie można sobie wyobrazić”. Projekt takiej skali wymaga lat produkcji zanim firma poczuje się na tyle pewnie, że pochwali się nim szerszej publice. Wierząc słowom Howarda, Bethesda pracowała nad Starfieldem w tej lub innej formie przez ostatnich dziesięć lat, rejestrując nazwę w 2013 roku, gdy prawdopodobnie pre-produkcja gry ruszyła już pełną parą.

Obecnie cztery studia spod szyldu Bethesdy (Waszyngton, Montreal, Dallas i Austin) pomagają w stworzeniu Starfield. Więc tak, Bethesda zajęła się tą grą na poważnie, w razie gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości.

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności