10.9 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

Starfield nie jest grą typu 'hard sci-fi’

Nowy materiał wideo od Bethesdy przybliżył nam nieco więcej szczegółów dotyczących gry Starfield, która to będzie pierwszą nową franczyzą studia od wielu lat.

W październiku bieżącego roku, studio zdecydowało się rozpocząć nową serię materiałów wideo nazwaną Pytania Konstelacji, w której na pytania najczęściej zadawane przez fanów odpowiada sam Todd Howard, główny reżyser gry. Wideo porusza całą gamę tematów – od fizyki lotów kosmicznych, przez opcje dialogowe, aż do cech postaci.

Na początku, Howard odniósł się do materiałów, które stanowiły inspirację dla Starfielda. Przywołał dwie gry, które miały największy swój wpływ: Sun Dog wydany na Apple 2 i Atari ST oraz Traveller, grę RPG rozgrywaną na papierze.

Wywołało to oczywiście zaciekawienie graczy tematem, czy Starfield będzie grą typu „hard sci-fi” – oznaczającą bazowanie na faktycznych odkryciach naukowych – czy też niekoniecznie. Howard stwierdził, że w jego opinii Starfield jest typem hard sci-fi, jednak nie w rozumieniu, w jakim można byłoby się tego spodziewać. Zaznaczył też, że jest to jednak gra komputerowa, która ma sprawiać radość, więc ekipa nad nią pracująca pozbyła się niektórych ograniczeń naukowych, które w rozgrywce mogłyby być nieco frustrujące. Na przykład, we wczesnych wersjach Starfielda, graczowi mogło się skończyć paliwo, zostawiając go dryfującego w kosmosie bez szans na ratunek. Zostało to zmienione – teraz poziom rozwoju technologicznego oraz poziom paliwa określają dystans, jaki gracz może przebyć bez międzylądowania. Nierzeczywiste? Oczywiście! Ale dużo mniej irytujące.

Następnie Howard skierował swoją uwagę ku cechom postaci, które wpływają na nią zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Poniżej znajduje się lista cech, które zostały uwzględnione na wideo:

  • Wymarzony Dom – Posiadasz dom, który możesz dowolnie zmieniać, wybudowany na spokojnej planecie. Musisz za niego jednak płacić hipotekę w wysokości 50K kredytów tygodniowo.
  • Ekstrawertyk – Zużywasz mniej tlenu, jeśli masz kompana. Więcej, gdy jesteś sam.
  • Osadnik Kolektywu – Uzyskaj specjalne opcje dialogowe i lepsze nagrody w niektórych frakcjach, ale wyższe kary za przestępstwa w innych.
  • Uwielbiany Heros – Co jakiś czas będzie nawiedzał cię wierny, irytujący fan. Za każdym razem przyniesie jednak podarek.
  • Introwertyk – Zwiększona wytrzymałość, gdy jesteś sam; zmniejszona, gdy masz kompana.
  • Maminsynek – Możesz odwiedzać swoich rodziców w ich domu, jednak 10% zarobionych pieniędzy zostanie automatycznie przeznaczone na ich utrzymanie.
  • Neonowy Szczur Uliczny – Uzyskaj specjalne opcje dialogowe i lepsze nagrody w mieście Neon. Wyższe kary za przestępstwa w innych miastach.
  • Wywyższony Oświecony – Uzyskaj dostęp do pełnej skrzyni w Domu Oświecenia, ale utrać przez to dostęp do innej skrzyni.
  • Wywyższony Uniwersalny – Uzyskaj dostęp do pełnej skrzyni w Sanctum Universum, ale utrać przez to dostęp do innej skrzyni.

Ważnym jest fakt, że gracze mogą pozbyć się niektórych z tych negatywnych (a także pozytywnych) efektów wykańczając zadania, wyzwania i aktywności. Gracze, którzy dokonają słabych wyborów podczas tworzenia postaci nie będą więc musieli restartować gry tylko po to, żeby zmienić zestaw wybranych cech.

Ostatecznie, Howard omawia pokrótce system dialogowy. Bez zgłębiania się za bardzo w ten temat, istnieje obecnie punktowy system perswazji, w którym gracze wydają punkty, aby uzyskać lepsze efekty rozmowy. W tej części materiału wideo, Howard wyjawia, że Starfield posiada obecnie ponad 250 000 linii dialogowych, które uzupełniają świat stworzony z ponad 1000 planet.

Bethesda zachęca graczy do zadawania kolejnych pytań na Twitterze oznaczonych tagiem #sterfieldquestions. Starfield pojawi się wyłącznie na platformach Xbox i PC na początku przyszłego roku.

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności