17.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

Sony negocjowało wyłączność Starfield dla PS5 zaledwie „kilka miesięcy temu”

Według niektórych źródeł, Sony starało się wynegocjować umowę z Bethesdą jeszcze przed wczorajszym przejęciem studia oraz Zenimax Media przez Microsoft.

Takie rewelacje ujawnili dziennikarz Kinda Funny oraz prowadzący program Imran Khan. Stwierdzili oni, że Sony negocjowało czasową wyłączność gry Starfield zaledwie „kilka miesięcy temu”.

W czasie pisania tego artykułu nie wiadomo jak przejęcie Bethesdy przez Microsoft wpłynęło na tempo tych negocjacji. Zakładamy jednak, że odbiło się ono znacząco na rozmowach.

Nietrudno wyobrazić sobie dwa scenariusze. Pierwszy zakłada zupełne zerwanie rozmów z Sony po przejęciu studia przez Microsoft. Drugi, jak wspomina Khan, może dać szansę dla Sony na kontynuowanie negocjacji w sprawie czasowej wyłączności dla PS5. Cena gry osiągnie jednak wtedy niebotyczną sumę.

Nie powiemy, że jesteśmy zaskoczeni takimi rozmowami pomiędzy Bethesdą a Sony. W końcu udało się obu firmom ustalić warunki wydania takich gier jak Deathloop czy Ghostwire: Tokyo. Na efekt tych negocjacji przyjdzie nam jednak trochę poczekać.

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności