15.5 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

Build: Snajper

Zbijaj wrogów z dystansu pozostając niezauważonym!

Poradnik ten przedstawi w jaki sposób stworzyć build snajpera w Starfield. Snajper unika wykrycia, a wrogów zdejmuje z dystansu korzystając z broni długodystansowej. Pozwala to snajperowi wyczyścić obszar zanim ktokolwiek się zorientuje, że on tam już jest. Dzięki takiemu stylowi rozgrywki można kończyć zadania i cele w relatywnym spokoju.

Poradnik ten przedstawi najlepsze tło postaci, umiejętności i cechy do stworzenia builda snajpera w Starfield. Przedstawi także najpotężniejsze bronie, którymi snajper może się w grze posługiwać.

Przeszłość snajpera

Wybranie odpowiedniej przeszłości snajpera pozwoli na określenie historii protagonisty oraz przyzna trzy umiejętności początkowe. Można wybrać tylko jedną przeszłość, a każda przyznaje specyficzne cechy i umiejętności.

Spośród przeszłości dostępnych w Starfieldzie, snajperowi najbardziej przysłuży się historia Cyberhakera. Tak jak ze wszystkimi przeszłościami w Starfieldzie, doda ona specyficzne opcje dialogowe oraz przyzna trzy umiejętności początkowe.

Najważniejszą z nich dla snajpera jest Skradanie się – umiejętność pozwalająca pozostać niezauważonym oraz zadawać dodatkowe obrażenia z ukrycia. Zabezpieczenia umożliwi otwieranie drzwi, sejfów i podobnych mechanizmów. Z kolei Złodziejstwo ulepsza możliwości kradzieży kieszonkowej bohatera.

Cechy i umiejętności snajpera

Najlepszą cechą dla snajpera jest Introwertyk. Snajper będzie chciał pozostać w ukryciu przez większość czasu, posiadanie towarzysza nie jest więc wskazane. Cecha introwertyka zwiększa wytrzymałość samotnych wilków, a obniża ją, gdy snajper podróżuje w grupie.

Jeśli nie lubisz podróżować sam, pomyśl nad zmianą introwertyka na Nagroda za głowę – będziesz zadawać więcej obrażeń, gdy zdrowie będzie niskie, jednak najemnicy od czasu do czasu mogą zaatakować bez ostrzeżenia.

Można także początkowo nie wybierać żadnej cechy. Można je także usuwać lub modyfikować podczas rozgrywki. Nie są one na stałe przypisane do bohatera i jeśli jedna z nich nie pasuje do stylu twojej rozgrywki, możesz się jej pozbyć w późniejszym czasie.

Jeśli chodzi o umiejętności, snajper będzie korzystał z gałęzi walki i umiejętności fizycznych. Najważniejszymi umiejętnościami snajpera będą:

 • Skradanie się – pozwala ukryć się przed wrogiem oraz otrzymać bonus do ataku z ukrycia
 • Dyskrecja – nie aktywujesz już min i uzyskujesz jeszcze większy bonus za atak z ukrycia
 • Celność – zwiększa szansę ataku krytycznego
 • Produkcja broni – udoskonalaj swoją broń snajperską
 • Metody badawcze – pomaga zbadać więcej zabawek do walki oraz odblokowuje umiejętność Inżynierii broni
 • Certyfikacja snajperska – najlepsza umiejętność dla snajpera, zwiększa zadawane obrażenia, szansę ataku krytycznego oraz celność
 • Strzelectwo wyborowe – zwiększa obrażenia ataku krytycznego
 • Przebicie pancerza – zwiększa obrażenia zadawane opancerzonym przeciwnikom
 • Balistyka – zwiększa zasięg i obrażenia broni balistycznych
 • Izolacja – Zwiększone zadawanie obrażeń i zmniejszone otrzymywanie obrażeń podczas walki solo
 • Gimnastyka – poruszaj się szybciej zajmując dogodne pozycje strzeleckie
 • Witalność – zwiększone zdrowie do bezpośrednich konfrontacji

Wszystkie te umiejętności stworzą śmiertelnie niebezpiecznego snajpera, który może atakować z dystansu, ale który też może tworzyć najpotężniejsze modyfikacje broni. Twoja snajperka będzie twoim najlepszym przyjacielem, potrzebujesz więc wszystkich dostępnych umiejętności, żeby zwiększyć szkody przez nią wyrządzane.

Najlepsza broń dla snajpera

Niespodziewane, a jednak – do tego typu rozgrywki będziesz chciał używać snajperek i wszelkiego rodzaju broni długodystansowej!

Modyfikowanie tego rodzaju broni tłumikami oraz lunetami jest bardzo wskazane. Dzięki temu będziesz w stanie eliminować wrogów po cichu i z daleka. Jeśli będziesz musiał stanąć twarzą w twarz ze swoim przeznaczeniem, miej na wyposażeniu także wyciszony pistolet lub strzelbę, aby szybko utorować sobie drogę do celu.

MagSniper

Broń tę znajdziesz w Centaurian Arsenal, Neon Tactical i w Rowland Arms. Jest uważana za najlepszą broń snajperską w Starfield i używa amunicji 6.5mm MI akumulowanej w magazynkach 12 sztuk. Posiada ona różne opcje rozbudowy, możesz więc ją dostosować do własnego stylu gry. Jednakże, nie posiada ona możliwości założenia tłumika, utracisz więc wszelkie bonusy płynące ze skradania się.

Beowulf

Najlepszą bronią snajperską dostępną we wczesnej fazie rozgrywki jest Beowulf. Jest to raczej popularna snajperka z niezłym zasięgiem i powtarzalnością strzałów. Ta ostatnia cecha jest ważna, gdyż na początku rozgrywki nie będziesz mógł jeszcze ulepszać żadnych broni.

Hard Target

Hard Target jest rzadką bronią klasy epickiej, która potrafi zadać 200 obrażeń z ponad 120m. Jednakże broń jest relatywnie łatwa do znalezienia i stanowi świetne ulepszenie ekwipunku, jeśli tylko uważasz, że dasz radę ją okiełznać.

Zbroja dla snajpera

Najlepszy kombinezon kosmiczny dla snajpera zależy od indywidualnego stylu gry. Jeśli zamierzasz się dużo skradać, jakakolwiek legendarna zbroja wysokiego poziomu z bonusami do skradania się będzie twoją najlepszą opcją.

Jednakże, jeśli ukrywanie się nie jest twoim priorytetem, możesz używać potężnych zbroi takich jak zestaw Mantis lub kombinezon Mark 1. Twoim priorytetem powinny być bonusy dodające siłę rażenia, build snajpera z założenia jest nacechowany wysokim DPS-em, aby zdejmować wrogów jednym śmiertelnym strzałem.

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności