10.6 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

Premiera Starfielda wciąż planowana na pierwszą połowę 2023

Premiera długo oczekiwanego sci-fi RPG od Bethesdy może zostać zaplanowana na Międzynarodowy Dzień Lotów Kosmicznych.

Starfield jest wciąż – całe szczęście! – planowany na pierwszą połowę 2023 roku, według doniesień Bethesdy. Fani uważają, że premiera może zostać zaplanowana na 12 kwietnia 2023. Wtedy właśnie wypada Międzynarodowy Dzień Lotów Kosmicznych.

Jak się okazuje, Bethesda niedawno uruchomiła stronę wsparcia dla gry na swoich serwerach. OK, przyznajemy, nie jest to najbardziej ekscytująca strona na świecie, ale potwierdza ona (ponownie!), że Starfield zadebiutuje na platformach Xbox Series X|S oraz PC w pierwszej połowie 2023 roku. Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku Bethesda opóźniła premierę Starfielda z 11 listopada 2022 na początek 2023, aby zapewnić fanom grę dopracowaną i pozbawioną większych błędów. Taki sam los spotkał Redfall – inną grę Bethesdy opracowywaną przez studio Arkane Studios Austin.

Po potwierdzeniu okienka premierowego dla gry, fani zaczęli spekulować kiedy ta premiera mogłaby mieć miejsce. Wielu z nich uważa, że kwiecień wydaje się najbardziej prawdopodobnym miesiącem. Po pierwsze, gra ukaże się wtedy przed wspomnianym wyżej Redfallem. Po drugie, w kwietniu wypada Międzynarodowy Dzień Lotów Kosmicznych. Gdyby udało się z nim zgrać premierę Starfielda, byłby to niesamowity ruch marketingowy!

Inni z kolei uważają, że premiera Starfielda będzie miała miejsce nieco wcześniej, a dokładniej 23 marca. Nie tylko ładnie wygląda ona na papierze (w zapisie amerykańskim: 03/23/23), a Bethesda lubi takie daty, lecz również jest to dzień, w którym USA wysłało po raz pierwszy w historii wieloosobową załogę w kosmos. Wraz z rozpędzającym się rokiem 2023, nie będziemy musieli długo czekać na potwierdzenie którejkolwiek z powyższych teorii.

Niedawny materiał filmowy od Bethesdy rzucił nieco więcej światła na to, czego możemy oczekiwać od Starfielda. Jeśli wierzyć słowom głównego architekta zadań, Willa Shena, naszym zadaniem będzie dowiedzieć się co tak naprawdę wydarzyło się na Ziemi, zanim ludzkość przeniosła się na Marsa. Shen zdradził także w jaki sposób losowe spotkania z NPC w grze będą rozpoczynały łańcuch mini-zadań z wieloma lokacjami, bohaterami oraz historiami.

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

2 KOMENTARZY

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności