Historia Starfield

2050

Ludzie po raz pierwszy docierają na Marsa. Do 2100 roku znajdują sposób, żeby zamieszkać w kosmosie.

2156

Ludzie docierają Alpha Centauri (4.37 lat świetlnych od Ziemi)

2159

Założone zostają Zjednoczone Kolonie.

2160

Założone zostaje Nowe Atlantis i rok później staje się ono oficjalną stolicą Zjednoczonych Kolonii.

2167

Cheyenne zostaje założone przez Solomona Coe, który buduje swoje pierwsze miasto, Akila City.

2188

Coe zaprasza Volii do dołączenia do Cheyenne w nowym przymierzu – Kolektywie Wolnych Gwiazd. Kolektyw zostaje oficjalnie założony w 2189.

2194

Zjednoczone Kolonie wysyłają stację gwiezdną Klinika na orbitę Deepali w systemie Narion. Niezrzeszeni mieszkańcy systemu Narion widzą w tym próbę rozszerzenia granic ZK i żądają od ZK usunięcia Kliniki. Gdy ZK odmawiają, ludzie z Narion głosują za dołączeniem do Kolektywu Wolnych Gwiazd, który rok później organizuje mobilizację wojsk do obrony systemu.

2196

W odpowiedzi na mobilizację Kolektywu, ZK przemieszczają swoją flotę do systemu Narion. Wolne Gwiazdy odpowiadają tym samym. Rozpoczyna się Wojna Nariońska.

2216

Opinia publiczna jest nieprzychylna Wojnie Nariońskiej. Ostatecznie, w 2216 zostaje podpisane Porozumienie Nariońskie pomiędzy ZK i Kolektywem Wolnych Gwiazd, kończąc ten konflikt. Określenie „Zasiedlone Systemy” zostaje po praz pierwszy oficjalnie użyte.

2221

Założona zostaje jednostka Rangersów Wolnych Gwiazd jako elitarna siła ochronna i dochodzeniowa, która ma służyć wszystkim mieszkańcom Kolektywu Wolnych Gwiazd.

2275

Konstelacja zostaje założona przez Sebastiana Banksa. Wśród założycieli znaleźli się Chloe Bao, doceniony fizyk, Aja Mamasa, najmłodsza wśród założycieli i podopieczna Sebastiana, Darius Andris, botanik i specjalista od xenoflory, Bernadette Laurent, bogata szlachcianka i poszukiwaczka przygód, Everado Gil, były przemytnik, oraz Kadri Toma, biolog i fizyk. Loża zostaje zbudowana w Nowym Atlantis, która ma służyć ludziom Konstelacji przez kolejne pokolenia.

2305

Barrett dołącza do Konstelacji.

2307

Kolektyw Wolnych Gwiazd rozpoczyna prace rolne na planecie Vesta w układzie Lunara. W 2308 Zjednoczone Kolonie uznają założenie kolonii w czwartym układzie gwiezdnym za złamanie postanowień Porozumienia Nariońskiego. Rozmowy dyplomatyczne się załamują i ZK rozpoczynają oblężenie Vesty, zabijając wszystkich, którzy stanęli (lub zostali sprowadzeni) im na drodze. Rozpoczyna się Wojna Kolonialna.

2310

Konstelacja wchodzi w posiadanie pierwszego artefaktu i umieszcza go w swoim archiwum.

2311

Po kilku latach konfliktu Wojna Kolonialna kończy się Bitwą pod Cheyenne. Flotylli cywilnych i wojskowych statków udało się zestrzelić główny statek floty ZK używając strategii hit-and-run.

2315

ZK zakładają jednostkę Vanguard jako odpowiedź na używanie przez Kolektyw statków cywilnych podczas Wojny Kolonialnej. Vanguard jest flotą złożoną ze statków cywilnych, dowodzonych przez cywili, którzy zaprzysięgli ochronę Zjednoczonych Kolonii i ich interesów. Nagrodą za dołączenie do jednostki ma być obywatelstwo ZK.

2319

Sarah Morgan zostaje najmłodszym dowódcą Sił Nawigacyjnych ZK. Krótko potem, w 2320, jednostka zostaje jednak rozwiązana. Morgan, chcąc wykorzystać zdobyty trening, dołącza do Konstelacji.

2321

Walter Stroud, współwłaściciel Stroud-Ecklund, jednego z wiodących producentów statków kosmicznych w Zasiedlonych Układach, dołącza do Konstelacji i staje się jednym z jej kluczowych sponsorów.

2322

Były pirat Karmazynowej Floty, Vladimir Sall, dołącza do Konstelacji.

2325

Sarah Morgan zostaje przewodniczącą Konstelacji.

2325

Teolog Matteo Khatri dołącza do Konstelacji.

2326

Barrett odnajduje pierwszy znaleziony artefakt w archiwach Konstelacji i wie, że musi on być wyjątkowy.

2326

Po miesiącach korespondencji z Sarą Morgan, utalentowany student i naukowiec Noel zostaje zaproszony do dołączenia do Konstelacji.

2327

Ranger Kolektywu Sam Coe wraz z córką dołączają do Konstelacji.

2328

Barrett namawia Konstelację do zakupu stacji kosmicznej L-868 oraz do jej modyfikacji, aby stała się teleskopem do badania odległego kosmosu, odtąd znanym jako Oko.

2328

Andreja dołącza do Konstelacji.

2330

ROZPOCZYNA SIĘ STARFIELD