7.2 C
Warszawa
środa, 28 lutego, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

E3 2022 zostało odwołane

E3 w tym roku się nie odbędzie. W swoim tweecie Will Powers, szef działu PR w firmie Razer, poinformował, że otrzymał wiadomość e-mail stwierdzającą, iż targi zostały odwołane. Chwilę później potwierdził to serwis IGN, który dostał podobną informację na swoją skrzynkę.

Największe na świecie targi gier komputerowych były początkowo planowane w fizycznej formie na początek czerwca. Jednakże z powodu wciąż trwającej pandemii, w styczniu otrzymaliśmy komunikat, że wydarzenie odbędzie się jedynie w formie cyfrowej. Teraz wygląda na to, że nawet i ta forma została zupełnie odwołana, drugi rok z rzędu.

Targi E3 miały być kolejnym wielkim wydarzeniem marketingowym dla Microsoftu, na którym liczyliśmy zobaczyć więcej materiałów poświęconych Starfieldowi. Wielu uważało, że na 5 miesięcy przed premierą gry na E3 moglibyśmy zobaczyć nawet kilkuminutowy gameplay wyjęty wprost z tej mega-produkcji. Teraz już wiemy, że tak się jednak nie stanie. Niemniej, Xbox znany jest z prowadzenia własnych wydarzeń oraz wielkich marketingowych imprez. Czy zamiast E3 doczekamy się czerwcowej konferencji Microsoftu, w której wyjawi wszystkie swoje gamingowe plany i przygotowania na bieżący i przyszły rok?

Wśród internautów rośnie też zaniepokojenie losem E3 w ciągu ostatnich kilku lat. Pandemia wirusa COVID-19 wciąż wpływa na fizyczne zgromadzenia, tworząc perspektywę uczestnictwa w wielkim i tłumnie odwiedzanym wydarzeniu mniej atrakcyjną. W zeszłym tygodniu, wiele osób powiązanych z branżą gier wideo zgłosiło pozytywny wynik testów na COVID-19 po swoim uczestnictwie w Game Developers Conference w San Francisco. Ponadto, wielu z wydawców zdecydowało się wycofać z targów E3 tworząc swoje własne wydarzenia online – takie jak Nintendo Direct, EA Play Live czy Sony State of Play.

Gdy tylko pojawiły się plotki o odwołaniu targów E3 w tym roku, Geoff Keighley, znany pasjonat gier komputerowych, szybko potwierdził, że jego wydarzenie nazwane Summer Game Fest zdecydowanie odbędzie się w czerwcu bieżącego roku.

Jednak pomimo dużego ciosu, które otrzymało E3 zarówno w zeszłym, jak i w tym roku, osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia są pełne optymizmu. „E3 powróci w 2023 roku, świętując innowacje z przemysłu gier komputerowych”, napisał Stephen Totilo, dziennikarz z Axios.

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności