8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

Data premiery Starfield

Wyczekiwany od lat nowy tytuł studia Bethesda będzie miał swoją premierę na PC oraz Xbox Series X/S 11 listopada 2022. W dniu premiery będzie dostępny także przez Xbox Game Pass. Potwierdzono także, że tytuł trafi wyłącznie na wyżej wymienione platformy, o czym spekulowano już od pewnego czasu.

Data premiery Starfield została podana w dwuminutowym trailerze, który mogliśmy zobaczyć na pokazie Microsoftu i Bethesdy podczas E3 2021.

Materiał filmowy pochodzi z wersji alpha gry i nie zdradza zbyt wiele. Pokazano nam astronautę, który jest częścią grupy Constellation, startującego z pylastej planety w towarzystwie dużego robota.

Jesteśmy na początku ostatniej podróży ludzkości. Dlatego tu jesteśmy, by odkryć, co tam jest.

Todd Howard, dyrektor studia Bethesda, w swoim wystąpieniu przyznał, że Starfield jest grą, o której jego zespół marzył przez ostatnich 20 lat. I dzisiaj mamy odpowiednie możliwości technologiczne, żeby zobaczyć efekt pracy deweloperów.

„Starfield jest grą RPG nowej generacji, w której zostaniesz kimkolwiek chcesz, pójdziesz gdziekolwiek chcesz, doświadczysz naszej historii i napiszesz swoje własne.” dodał Howard. „Ponadto, Starfield mówi o nadziei, naszym współdzielonym człowieczeństwie oraz o szukaniu odpowiedzi na największą zagadkę życia.” Zagadką tą jest oczywiście pytanie, czy jesteśmy we wszechświecie sami.

„Gra rozpoczyna się około 300 lat w przyszłości. Konstelacja jest natomiast ostatnią grupą kosmicznych odkrywców. To tak jakby połączyć siły NASA z Indianą Jonesem z Ligą Niezwykłych Dżentelmenów. Grupa, która wciąż szuka odpowiedzi. W grze występuje wiele frakcji, a konstelacja jest tylko główną z nich, do której będziesz należeć. Starfield będzie przypominał Skyrim w strukturze gry, gdzie sam zdecydujesz kim chcesz być, do których frakcji chcesz dołączyć i którą ścieżką chcesz podążać.”

„Mamy więc jedną główną historię, którą opowiadamy, ale mamy też mnóstwo innych, tak jak uwielbiamy to robić. I mamy nadzieję, że każdy z graczy będzie mógł wyznaczyć kim dokładnie chce być w tym świecie – my dostarczymy narzędzi, żeby mógł to wyrazić.”

Zaczynamy więc odliczanie do największej premiery przyszłego roku!

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

2 KOMENTARZY

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności