7.2 C
Warszawa
środa, 28 lutego, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

Czy Xbox zdecyduje się na poprowadzenie eventu w marcu?

Według ekspertów ze świata gamingu – TAK! Po analizie rynku, urywków wiadomości i plotek stwierdzili oni, że Xbox przeprowadzi konferencję dotyczącą udanego przejęcia studia Bethesda pod swoje skrzydła już w połowie marca. Skąd takie wnioski?

Jeff Grubb, współtwórca m.in. Forgotten Realms, jest przekonany, że Microsoft poprowadzi event dotyczący przejęcia studia Bethesda oraz wpływu, jaki ta cesja będzie miała na firmę i rynek gier komputerowych. Poruszone mają być także inne kwestie, o których Jeff się jednak nie wypowiedział. Przewiduje on, że wydarzenie odbędzie się w połowie marca. Nie będzie jednak tak duże, jak chociażby Nintendo Direct, nie skupi się też ono jedynie na grach, a będzie raczej połączeniem czynników biznesowych z grami.

Podcast Jeffa Grubba. O evencie jest mowa w 1:09:15.

Niejako na potwierdzenia słów Grubba mogliśmy niedawno przeczytać tweet SKULLZI’ego, YouTubera, dzięki któremu mogliśmy obejrzeć przeciek grafik ze Starfielda we wrześniu. Napisał on, że Microsoft przygotowuje całkiem spore video marketingowe, którego Starfield ma być integralną częścią. Czy to możliwe, że ten materiał filmowy przygotowywany jest właśnie na marcową konferencję? Przekonamy się już za miesiąc!

Warto dodać, że w sieci krążyły plotki o planowanej konferencji Apple na dzień 16 marca. Mark Gurman, marketingowiec Apple, już zdementował te pogłoski, jednak możliwe, że Xbox zdecyduje się wykorzystać szum związany z wyżej wymienioną datą. Wiemy, że Bethesda jest gotowa na promocję swojego nowego dziecka, o czym świadczyły chociażby koszulki noszone przez deweloperów podczas wywiadów.

Aktualizacja

Przykro to napisać, ale Microsoft definitywnie zaprzeczył temu, by taki event miał mieć miejsce w najbliższych dniach. Aaron Greenberg, szef marketingu Xboxa, napisał na swoim Tweeterze, że zawsze jest coś, nad czym jego zespół pracuje, jednak obecnie nie jest to zapowiedź ani premiera żadnej dużej gry. Na nowe informacje o Starfield przyjdzie nam więc poczekać nieco dłużej…

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności