10.6 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

Bethesda przyznaje, że plany dotyczące Starfield są długoterminowe

Todd Howard z Bethesdy omawia długoterminowe plany dotyczące Starfield z Tedem Pricem z Insomniac Games.

Wierni fani gier Bethesdy wiedzą już, że każdy tytuł stworzony przez studio planowany jest na długie lata. Na przykład wystarczy wziąć najbardziej znane franczyzy takie jak The Elder Scrolls czy Fallout, w których światach gracze do dzisiaj mogą się zagłębiać. Starfield nie będzie wyjątkiem, jak wyjawia wywiad z Toddem Howardem, taki zamysł przyświecał studiu od samego początku.

Podczas wywiadu Howard powiedział, że zespół deweloperów wziął za przykład starsze gry studia, a w szczególności Skyrim, który wciąż jest rozwijany i modyfikowany przez społeczność graczy, 12 lat po premierze.

To samo tyczy się Fallouta. Reżyser Starfielda przyznał, że gracze chcą grać w gry przez niego tworzone „przez bardzo długi czas”.

Howard dodał, że studio celowo zakłada długoterminowość Starfielda. Jedyne, co obecnie martwi deweloperów, to w jaki sposób rozwijać i uatrakcyjniać grę w sposób naturalny, a nie odgórnie wymuszony.

„Tak wiele tu się nauczyliśmy. Daliśmy sobie naprawdę bardzo dobrą bazę gry, na której możemy dalej budować”, podsumował Howard.

Wszystko to oznacza, że Howard i jego zespół są oddani pracy nad Starfieldem i będą go sukcesywnie ulepszać bazując na opiniach otrzymanych od społeczności. Ulepszenia nadejdą przez wsparcie modyfikacji – które planowane jest na przyszły rok – oraz cykliczne aktualizacje.

Dowodem tego jest wydana już aktualizacja 1.7.33, która jako pierwsza wprowadziła nowe funkcjonalności, a nie tylko naprawę błędów, w tym wsparcie dla DLSS.

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności