10.9 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Przejdź na oficjalną stronę gry

300 lat przed wydarzeniami w Starfield

Jeśli również nie możecie doczekać się premiery gry, to już teraz możecie się zanurzyć w historię wydarzeń związanych z nowym uniwersum.

Bethesda opublikowała właśnie dosyć obszerną historię wydarzeń, które doprowadziły do czasów zaprezentowanych w Starfieldzie. Historia ta sięga trzystu lat wstecz, do momentu rozpoczęcia przez człowieka podboju kosmosu, a seria kluczowych momentów kończy się w roku 2328, na dwa lata przez rozpoczęciem kampanii gracza.

Do tej pory znaliśmy jedynie pobieżnie zarys wydarzeń na 20 lat przed rozpoczęciem historii Starfield. Wiedzieliśmy, że Zasiedlonymi Układami wstrząsnęła wojna pomiędzy dwiema największymi frakcjami: Zjednoczonymi Koloniami oraz Kolektywem Freestar, a w momencie dołączenia gracza do uniwersum trwa tymczasowy kruchy pokój. Teraz jednak wiemy już dużo więcej na temat wydarzeń poprzedzających Starfield, włączając w to czas osiedlenia się ludzi na Marsie i moment rozpoczęcia zasiedlania kosmosu.

Jak już powiedziano wcześniej, ludzie przybyli na Marsa w roku 2050, a 50 lat później zaczęli w pełni zamieszkiwać kosmos. Zjednoczone Kolonie zostały założone w 2159, tylko kilka krótkich lat po tym, gdy rasa ludzka dotarła do systemu gwiezdnego Alpha Centauri.

Kolektyw Freestar został założony dopiero w roku 2189 jako przeciwwaga do Zjednoczonych Kolonii. Kolektyw starał się powiększyć swoje granice o system gwiezdny Narion, co zainicjowało konflikt między dwiema organizacjami, a ostatecznie doprowadziło do wielkiej wojny. W między czasie dzieje się też wiele więcej, o czym zdecydowanie warto poczytać w naszym dziale lore.

Redakcja
Redakcjahttps://starfield.pl
Starfield to stworzone przez nagradzanych twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4, pierwsze nowe uniwersum Bethesda Game Studios od 25 lat. W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż. Podróż, w czasie której z niezrównaną wolnością będziemy szukać rozwiązania największej tajemnicy ludzkości.

Powiązane artykuły

CO O TYM MYŚLISZ?

Napisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Bądź na bieżąco

726FanówPolubienie
482,978ObserwującychObserwuj
1,670,328SubskrybującychSubskrybuj

Aktualności